Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment

W dniach 28-30 listopada odbyła się w Warszawie kolejna, już 22 edycja Międzynarodowego Kongresu ENVICON Environment. ENVICON jest największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym branży ochrony środowiska w Polsce. Od lat każdego roku gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych działających w tym obszarze czy organizacje branżowe. Silnie reprezentowani się także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. W tym roku w kongresie udział wzięło 600 uczestników, a wśród nich pracownicy naszej Katedry oraz studenci kierunku GOZ. Dr hab. inż. Krzysztof Pikoń, prof. w Pol. Śl. w sesji poświęconej GOZ wygłosił referat pt. „Gospodarka Obiegu Zamkniętego – nowe wyzwania dla modelu kształcenia”, a dr inż. Marcin Landrat w sesji „Strefa Startup i innowacje” referat pt. „Luka kompetencyjna – zapotrzebowanie pracodawców, umiejętności studentów, a możliwości uczelni”.