Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki powstał w 1993 roku w wyniku połączenia dwóch dotychczasowych wydziałów: Inżynierii Środowiska i Mechanicznego Energetycznego.

Rada Wydziału posiada pełne prawa akademickie w trzech dyscyplinach:

• inżynieria środowiska
  • budowa i eksploatacja maszyn
  • energetyka

Kształcimy studentów na kierunkach:

• inżynieria środowiska
  • energetyka
  • mechanika i budowa maszyn
  • inżynieria bezpieczeństwa
  • biotechnologia

Od roku akademickiego 2018/2019 uruchamiamy nowy kierunek – gospodarka obiegu zamkniętego.

Studia prowadzone są zgodnie z europejskim systemem punktowym ECTS w systemie trójstopniowym:

• I stopień (inżynierskie)
  • II stopień (magisterskie)
  • III stopień (doktoranckie)

Kadra naukowa bierze aktywny udział we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi oraz w ramach programów ramowych Komisji Unii Europejskiej. Jednostki naszego wydziału są koordynatorami kilku europejskich programów badawczych. Pracownicy wydziału są członkami PAN, Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, szeregu komitetów PAN oraz zasiadają w zarządach wielu europejskich organizacji naukowych.

Nasze atuty i osiągnięcia:

• najwyższa kategoria naukowa w klasyfikacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Inżynieria środowiska – najlepszy kierunek w Polsce wg MNiSW oraz wg Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 i 2017
  • krajowy lider w zakresie projektów strategicznych w energetyce
  • udział w projektach węzła wiedzy i innowacji KIC InnoEnergy (Knowledge and Innovation Community)
  • aktywny udział we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi w ramach programów ramowych Komisji Unii Europejskiej
  • zagraniczne wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus
  • ścisła współpraca z przemysłem