Rolka kartonowa – jak ją wykorzystać?

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Konkursie pod nazwą „Rolka kartonowa – jak ją wykorzystać?”.

Istotnym wyzwaniem na najbliższe lata w gospodarce odpadami jest przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym i efektywne wykorzystanie surowców, produktów i odpadów, co ma sprzyjać oszczędności energii i zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych.

Co roku różne firmy produkcyjne i usługowe wykorzystujące w swojej działalności folię streach generują tysiące ton rolek kartonowych, na których nawinięta jest folia. Te rolki kartonowe, nazywane też tulejami lub gilzami są dla nich odpadem, zupełnie nieprzydatnym w procesie produkcyjnym, czy usługowym.
Co można zrobić z takim materiałem, dostępnym w dużej ilości?

Jaki masz pomysł?

To pytanie jest tematem konkursu skierowanego do uczniów szkół średnich. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Zachęcamy do zastanowienia się i przedstawienia, w jaki sposób można wykorzystać rolki kartonowe o wymiarach 6 cm x 53 cm, średnica 20 cm, żeby mogły być użyteczne i wykorzystane do innych celów, żeby z odpadu stały się surowcem, powtórnie użytym do stworzenia czegoś nowego, oryginalnego i przydatnego w życiu codziennym: w szkole, pracy, czy w biznesie. Puśćcie wodze fantazji!

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 10 czerwca 2018. Opiszcie dokładne swój pomysł, przygotujcie projekt i jeżeli to możliwe, stwórzcie prototyp. Zgłoszenie można wysłać do Sekretariatu Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 18, 44-100 Gliwice budynek A, pokój 128, lub przesłać drogą mailową na adres konkurs@suez.com

Czekamy na Wasze pomysły. Wykorzystajcie różne dostępne formy projektowe. Może być to przedmiot codziennego użytku, instalacja, budowla, urządzenie, forma artystyczna lub coś jeszcze zupełnie innego. Odlećcie z fantazją!

Nie przez przypadek nagrodą w konkursie jest przejażdżka samochodem wyścigowym, Wyobraźnia wymaga przestrzeni!
Zapraszamy do zabawy i życzymy owocnej twórczości.

Szczegółowe informacje znajdziecie w załączonym poniżej regulaminie konkursu.

Organizatorem Konkursu jest SUEZ Polska oraz Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Politechniki Śląskiej – Patron Merytoryczny Konkursu.

Poniżej znajdziecie regulamin konkursu oraz wszystkie załączniki, które należy wypełnić i dostarczyć wraz z pracą.